Úvod » Hry » Magic: The Gathering

Magic:The Gathering LIGA

publikováno 29.11.2014 (aktualizováno 23.04.2017)

PRVNÍ MTG LIGA V RÁMCI KLUBU DESKOVÝCH HER!

Protože od 28.11. probíhá příprava a přihlášení na Mtg ligu a od 9.1. 2015 už začíná (!), je na čase si o ní tedy něco říct. Takže co je to Mtg LIGA?

Magic:The Gathering LIGA

-Mtg LIGA je projekt podorganizace Klubu Deskových Her , a to Hráčů CCG a RPG, která se schází každý pátek od 14:00 do 16:30 v učebně 204 na Gymnáziu Karla Sladkovského

-Mtg LIGA je naprosto zdarma, stejně jako Deskové Hry

-Maximum přihlášených lidí je 20, začíná se 9.1. (pokud se naplní maximální účast dříve, tak i dříve)

-Přihlásit se je možno nejpozději v den 30.1.

-Konec Mtg LIGY je 19.6., do té doby by měly být odehrané všechny zápasy

-Celý turnaj odehrajete pouze s jedním balíčkem-nesmí se v průběhu měnit

-Balíček je možno si i zapůjčit

-Každý balíček musí mít alespoň 60 karet, je možné si ho v průběhu vylepšovat (ovšem musí mít stále stejný počet karet a stejné barvy-i v případném sidedecku), také je možné mít sidedeck, o kterém už jsem se zmiňoval

-Při zapisování balíčku jsou tři typy-classic, aggro a control, proto si dopředu rozmyslete, co je to za typ (classic-normální, vyvážená kouzla a bytosti půl na půl, aggro-posilovací a hodně bytostí, control-hodně kouzel a občas kontroluje supeřovy bytosti)

-Hraje se na dvacet životů na začátku, jeden velký zápas se hraje na dva vítězné zápasy, každý hraje s každým dvakrát

-Za každý vyhraný (velký) zápas se dostávají 3 body, za prohru jeden, skóre se počítá podle bodů života na konci hry (do mínusu se nepočítají)

-Na každý zápas je časový limit 20 minut, po jeho ukončení prohrává ten hráč, který má méně životů

-Hraje se podle Mtg pravidel-to znamená že kolo probíhá takdo: odtapnutí, líznutí karty, první hlavní fáze, útok, druhá hlavní fáze, vyhodnocení kola a tzv. konečná fáze (neboli end step)

-Za nedodržení pravidel (např. namíchávání balíčku apod.) získává hráč Ban (znamená prohraný zápas), při podvodu se zápas okamžitě ukončuje. POZOR! Za špatnou posloupnost kola (např. líznutí karty a až poté odtapnutí) se Ban nedostává (pouze na to může soupeř upozornit, pokud by to bylo již poněkolikáté, je možno udělit Ban).

-Je zakázáno hrát s Infect balíčkem

-Pokod chcete hrát Mtg ligu, ale v pátky můžete přijít jen někdy, NEMUSÍTE hrát přímo na Deskových Hrách. Zápas můžete domluvit a odehrát i jinde, ale musíte mi říci výsledek (a tím pádem na Deskové Hry alespoň jednou přijít). Také s těmi, kteří chodí pouze na Deskové Hry, budete muset hrát na Deskových Hrách.

-Do prvních tří až pěti míst (podle toho, kolik bude účastníků), můžete vyhrát nějaké Mtg ceny, za další místa Diplom

To jsou asi všechna pravidla a upozornění k Mtg lize, ale nemusíte se děsit, stačí vzít balíček, přijít na Klub Deskových Her a vyzkoušet si to. Hodně zábavy při hraní Magicu!

Ondra B.